bg

DEPILACJA LASEROWA VECTUS

Depilacja Laserowa Vectus – Toruń

1. Opis zabiegu

We współczesnych czasach zarówno kobiety, jak i mężczyźni, chcą raz na zawsze zerwać z niekończącym się usuwaniem zbędnego owłosienia. Depilacja laserowa jest najpopularniejszą i najskuteczniejszą metodą trwałego usunięcia owłosienia. Wiązka lasera wnika głęboko w skórę, wytwarzając energię pochłanianą przez barwnik włosa, melaninę. Energia zamienia się w ciepło i niszczy cebulkę włosa wraz z jej korzeniami.

 

To na co klientki zwracają uwagę wybierając metodę dla siebie to skuteczność, ilość zabiegów potrzebnych do pozbycia się owłosienia oraz odczucia podczas zabiegu. Dlatego też w trosce o najlepszą jakość usług wybrałyśmy do naszego Studia okrzyknięty jako najlepszy i najmocniejszy na świecie laser Vectus.

 

 

Studio Kobiet Lubicz jako jeden z trzech gabinetów w Toruniu i okolicy oferuje szybką, bezpieczną, nowoczesną i najskuteczniejszą depilację laserową na świecie.

 

W naszym Studio zabiegi depilacji laserowej wykonywane są na najnowocześniejszym urządzeniu Palomar Vectus. Jest to medyczny laser diodowy firmy Palomar Medical Technologies, lidera w branży technologii urządzeń laserowych. System laserowy wykorzystywany w takich urządzeniach jak Light Sheer oraz Light Sheer Duet został udoskonalony przez technologów firmy Palomar, dzięki czemu Vectus jest urządzeniem najnowszej generacji do depilacji laserowej. Skuteczność potwierdzają liczne badania kliniczne oraz prestiżowy certyfikat FDA (od ang. Food and Drug Administration). Jest to  amerykańska Agencja Żywności i Leków, która przyznaje certyfikaty urządzeniom medycznym i tym samym poświadcza ich najwyższą jakość, bezpieczeństwo a przede wszystkim skuteczność. Vectus otrzymał też prestiżową nagrodę Prix de Beaute 2013 w kategorii Odkrycie Roku, co tylko potwierdza jego fenomen.

 

Depilacja laserowa polega na trwałym usunięciu owłosienia. Wiązka lasera pochłaniana jest przez barwnik włosa, melaninę i zamieniana na energię. Prowadzi to do przegrzania cebulki włosa. Ilość melaniny decyduje o skuteczności zabiegu i ilości zabiegu, im ciemniejszy włos i jaśniejsza skóra tym lepsze efekty.

 

Znaczenie ma również faza wzrostu włosa. Wyróżniamy:

• aganeg – faza aktywnego wzrostu włosa, w którym cebulka włosa jest połączona z macierzą. Jest to idealny moment na przeprowadzenie depilacji.

• katagen – faza, w której przestaje być produkowany barwnik włosa.

• telogen – faza spoczynku, w której włos odłączony jest od macierzy i wypada.

Włosy na jednym obszarze są w różnej fazie wzrostu, dlatego wymagane jest powtarzanie zabiegu co 5- 7 tygodni.
 
 

2. Co wyróżnia laser Vectus?

Zabiegi wykonane laserem Vectus wyróżniają się wysoką skutecznością i precyzją dzięki innowacyjnym rozwiązaniom:

• czytnik melaniny Skintel,

• kontaktowe chłodzenie Advanced Contact CoolingSM przed, w trakcie i po impulsie,

• Photon RecyclingSM system “magicznych” luster.

 

Czytnik Skintel określa poziom melaniny, pomiar wykonywany jest na obszarze gdzie będzie wykonany zabieg. Parametry wysyłane są automatycznie do urządzenia. Na ich podstawie dobierane są indywidualnie parametry zabiegowe, co gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo i skuteczność.

 

Technologia Photon Recycling to system “magicznych” luster wbudowanych w głowicę. Wiązka lasera podczas zabiegu w 80% odbija się od skóry i dzięki zastosowanym lustrom energia zostaje ponownie wykorzystana, co zwiększa efektywność epilacji.

 

Dzięki zastosowanej technologii Advanced Contact Cooling zabieg depilacji jest komfortowy, ponieważ powierzchnia skóry jest chłodzona przed, w trakcie i po impulsie. Sprawia to, że zabieg jest praktycznie bezbolesny, odczuwanie ciepła jest minimalne. Przez cały czas depilacji temperatura chłodzenie kontaktowe utrzymuje się na poziomie od 0 do 5 st.C. Pozwala to na zwiększenie parametrów zabiegów a tym samym uzyskanie maksymalnej skuteczności.

 

Laser do depilacji Vectus jest najskuteczniejszą metodą pozbycia się niechcianego owłosienia z wybranych partii ciała takich jak twarz, pachy, bikini, nogi, plecy, klatka piersiowa. Najnowsze technologie wykorzystane w urządzeniu oraz innowacyjne rozwiązania pozwalają na osiągniecie najlepszych efektów w krótkim czasie z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa. W zależności od partii ciała poddanej zabiegowi już po pierwszym zabiegu depilacji usuniętych zostaje 30 -40 % włosów.

 

Laser Vectus wyposażony jest w dwie wymienne głowice zabiegowe. Mała głowica o wymiarach 12 x 12 mm przeznaczona jest do usuwania owłosienia na małych i trudno dostępnych miejscach takich jak wąsik i broda. Duża soczewka o wymiarach 23 x 38 mm pozwala na precyzyjną depilację w bardzo krótkim czasie. Zabieg depilacji przy użyciu dużej głowicy sprawia, że zabieg jest nawet o 80% krótszy w porównaniu z innymi dostępnymi urządzeniami tego typu dostępnymi na runku.  Każda głowica wyposażona jest w szafirową końcówkę. 

 

Innowacyjnym rozwiązaniem mającym wpływ na szybkość i dokładność depilacji jest jednorodne rozłożenie energii na całej powierzchni szkła szafirowego, dzięki czemu każdy centymetr skóry otrzymuje taką samą dawkę.

 
 

3. Vectus a Light Sheer

Laser Vectus jest aktualnie najskuteczniejszym systemem w swojej kategorii. Depilacja laserowa jest gwarancją bezpieczeństwa i  szybkich efektów przy jednoczesnym komforcie. Dzięki wykorzystaniu najnowszych technologii i innowacji Vectus wyróżnia się od innych laserów dostępnych na rynku takich jak Light Sheer, Light  Sheer Duet  czy Light Sheer Desire.

Porówanie Vectus i Light Sheer:

• zwiększenie mocy lasera Vectus do 3000 W, w porównaniu lasery Light Sheer mają moc do 2310 W,

• Vectus posiada opatentowane technologie Photon Recyckling – system wbudowanych luster, oraz Advanced Contact Cooling – kontaktowe chłodzenie.

• Vectus wyposażony jest w inteligentne urządzenie do mierzenia melaniny Skintel.

• Obszar soczewki podczas pracy Vectus energia rozłożona jest na całej powierzchni, Light Sheer energia nie rozkłada się równomiernie,

• Vectus wyposażony jest w dużą soczewkę, dzięki której czas zabiegu jest krótszy aż o 80% w porówaniu z Light Sheer (dla porównania depilacja nóg Light Sheer trwa 3 godziny, natomiast Vectusem tylko 30 minut!).
 
 

4. Porównanie lasera Vectus z IPL

Depilacja laserowa to z definicji trwałe usuniecie niechcianego owłosienia. Laser to wiązka światła monochromatycznego, nierozproszonego i pochłanianego przez melaninę, barwnik włosa. Następnie dociera do cebulki włosa, gdzie zamieniana jest na energię. Energia ta zaabsorbowana jest przez macierz włosa i tym samym dochodzi do jego spalenia. Należy pamiętać, że uszkodzone cebulki włosa nie regenerują się. W ten sposób dochodzi do trwałego usunięcia włosów.

IPL (ang. Intense Pulse Light) to impulsywne źródło światła. Urządzenie IPL emituje wiązkę światła rozproszoną o małej mocy, pochłanianą przez włos ale także wszystkie warstwy skóry. Cebulki włosa nie są trwale uszkodzone, jedynie zostają uśpione a wzrost włosa jest znacznie spowolniony.
 
 

5. Zalecenia przed zabiegiem

miesiąc przed zabiegiem nie można mechanicznie usuwać włosa (pęseta, wosk, deilator, kremy do depilacji),

przed zabiegiem skóra powinna być odpowiednio przygotowana: ogolona, czystra, niczym nieposmarowana,

zaleca się pozostawienie małego fragmentu owłosienia dla okresnienia parametrów czyli kolor, grugość oraz gęstość.
 
 

6. Przebieg zabiegu

Podczas pierwszej wizyty  w Studio Kobiet Lubicz przeprowadzany jest dokładny wywiad w celu wykluczenia przeciwwskazań.

Partia ciała, na której będzie wykonany zabieg, jest dezynfekowana i  dokładnie ogolona.

Urządzeniem Skintell mierzony jest poziom melaniny w celu ustawienia indywidualnych parametrów.

Ustawienie na urządzeniu parametrów takich jak fototyp, grubość i kolor włosa.

Podczas zabiegu osoba wykonująca zabieg  oraz klientka mają założone okulary ochronne.

Wykonanie zabiegu depilacji laserowej.
 
 

7. Zalecenia po zabiegu

2 – 3 dni bez sauny, basenu, gorących kąpieli,

nie stosować drażniących kosmetyków oraz antyperspirantów,

w czasie serii nie opalać skóry, ponieważ powstają przebarwienia,

w razie dużego podrażnienia stosować kremy łagodzące np. Alantan, Bepanthen,

przy drobnych poparzeniach zaleca się stosowanie żelu Unigel,

7 dni po zabiegu depilacji zaleca się wykonać peeling ziarnisty na obszarze zabiegowym.
 
 

8. Przeciwwskazania

ciąża, karmienie piersią,

fotodermatozy, pęcherzowe choroby skóry, choroby skóry (m.in. bielactwo, łuszczyca), infekcje skóry w obrębie wykonywania zabiegu lub historia choroby związana z opryszczką, skłonność do przebarwień i bliznowców,

skóra podrażniona, przerwanie ciągłości naskórka, niedawno przebyta operacja, świeże blizny,

RZS, HIV, żółtaczka, choroby autoimmunologiczne, choroby serca, rozrusznik serca, epilepsja, nowotwory i guzy,

aktywne infekcje skóry w obrębie zabiegu (bakteryjne, wirusowe, grzybicze), aktywna opryszczka,

nadciśnienie – w przypadku nieuregulowanego ciśnienia zaleca się przełożenie zabiegów i konsultację specjalisty,

opalanie na słońcu lub w solarium. Należy zaprzestać opalania na co najmniej dwa tygodnie przed zabiegiem,

stosowanie samoopalaczy – można wykonać zabieg po ustąpieniu opalenizny,

depilacja woskiem, pęsetą, depilatorem (odstawić min. 4 tygodnie przed zabiegiem),

stosowanie kremów z witaminą A, C i z kwasami AHA – należy zaprzestać stosowania na 3 tygodnie przed zabiegiem,

kuracja retinoidami, np. Izotek, Roaccutane, Differin, Retin A. Zabieg można wykonać po pół roku od momentu odstawienia leków,

stosowanie leków światłouczulających ( np. antybiotyki, Ibuprofen, doustne antykoncepcyjne, sterydy, antydepresyjne, psychotropowe),

peelingi ziarniste, chemiczne, w tym AHA i wszelkie zabiegi złuszczające – należy zaprzestać stosowania na 2 tygodnie przed zabiegiem),

stosowanie leków obniżających krzepliwość krwi,

stosowanie preparatów i suplementów diety fotouczulających i fototoksycznych, w tym ziół np.: dziurawca, nagietka, skrzyp, arcydzięgiel, bergamotka, herbaty Figura itp. Preparaty tego typu należy zaprzestać używać na 3 tygodnie przed zabiegiem. Upewnij się, że suplementy, które stosujesz nie zawierają substancji fotouczulajacych,

uczulenie na hydrochinon lub składniki wybielające skórę.
 
 

Chcesz umówić się na bezpłatną konsultację, na której dobierzemy dla Ciebie odpowiednie zabiegi? Zadzwoń do nas tel. 513 330 164 lub napisz.

 

Cena zabiegów dostępna jest tutaj ► www.studiokobietlubicz.pl/cennik/

 

Bądź z nami na bieżąco ► https://www.facebook.com/StudioKobietLubicz

 

Jeśli jestes zainteresowana ofertą,
znajdziesz nas w Lubiczu Górnym
przy ul. Polnej 7. Zapraszamy!

STUDIO KOBIET
ul. Polna 7
Lubicz Górny
tel. 513 330 164

Pon. – Pt.: 8:00 – 21:00
Sob.: 8:00 – 14:00