bg

Rola diety w odchudzaniu

Odchudzanie to proces, w którym ogrywa rolę bardzo wiele czynników. Żeby zrzucić zbędne kilogramy można między innymi uprawiać sport. Wręcz trudno byłoby sobie wyobrazić wyszczuplenie sylwetki bez aktywności fizycznej. Inny z kluczowych czynników procesu odchudzania to prawidłowa dieta. Jest ona nawet ważniejsza od regularnego uprawiania sportu. Nawet najintensywniejsza aktywność fizyczna nie przyczyni się bowiem do utraty kilogramów, jeśli nie będzie jej towarzyszyła zmiana nawyków żywieniowych.

Proporcje składników odżywczych

 

Żeby dieta odniosła sukces i rzeczywiście poskutkowała odchudzeniem, musi być ona przede wszystkim dostosowana do danego organizmu. W zależności od predyspozycji konkretnej osoby określa się ilość poszczególnych składników w diecie. Można jednak także wyróżnić pewne ogólne cechy zdrowego żywienia, czyli takiego, które skutecznie przyczynia się do utraty kilogramów. Dobra dieta musi być przede wszystkim zbilansowana. Oznacza to, że powinny się w niej zawierać produkty, w których znajduje się dzienna dawka każdego ze składników odżywczych. Jeśli zaś utrzymuje się nawyki żywieniowe, w których jest zbyt wiele danego składnika odżywczego (np. węglowodanów albo tłuszczy), może się to przyczyniać do tycia.

Jakie są więc zalecane proporcje produktów żywnościowych w zdrowej diecie? Najwięcej powinno być w niej warzyw i owoców. Produkty te zawierają bowiem witaminy oraz inne składniki, które przyczyniają się do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Najmniej z kolei powinno być w diecie słodyczy o dużej zawartości cukru oraz produktów takich jak czerwone mięso. Ważne jest także to, aby zadbać o odpowiednie proporcje między węglowodanami, białkami a tłuszczami. Prawidłowa dieta nie polega na tym, by wyeliminować którykolwiek z tych składników, ponieważ każdy z nich jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Chodzi o to, by spożywać węglowodany, tłuszcze i białka w odpowiednich dawkach, których dokłada wartość jest uzależniona od warunków poszczególnej osoby.

Podsumowując, zmiana nawyków żywieniowych to kluczowy czynnik w procesie odchudzania. Jeśli zaś towarzyszy jej aktywność fizyczna, możemy mieć podstawy do tego, żeby spodziewać się dobrych efektów.

Jeśli jestes zainteresowana ofertą,
znajdziesz nas w Lubiczu Górnym
przy ul. Polnej 7. Zapraszamy!

STUDIO KOBIET
ul. Polna 7
Lubicz Górny
tel. 513 330 164

Pon. – Pt.: 8:00 – 21:00               – Moje konto
Sob.: 8:00 – 14:00                        – Regulamin sklepu