bg

MEZOTERAPIA IGŁOWA

Mezoterapia igłowa w Toruniu

1. Opis zabiegu

Mezoterapia igłowa skóry to zabieg odmładzający.
Daje ona spektakularne efekty, skóra poddawana zabiegowi mezoterapii igłowej otrzymuje “zastrzyk substancji leczniczych”, które rewitalizują i odmładzają skórę.

Zabieg mezoterapii igłowej jest jednym z najskuteczniejszych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, który daje efekt odmłodzenia skóry. Zabieg przeznaczony jest dla osób, które widzą u siebie pierwsze objawy starzenia się skóry – zmarszczki, szarą, przesuszoną cerę.

Mezoterapia igłowa to świetny sposób na nawodnienie skóry i poprawę jej kondycji. Jest to wprowadzanie pod skórę aktywnych preparatów o najwyższej jakości w miejsca takie jak twarz, szyja i dekolt.

Zabieg mezoterapii igłowej dedykowany jest również dla skóry wiotkiej, pozbawionej jędrności w okolicy oczu. Zabieg ten zmienia wygląd i stan skóry, bez interwencji chirurgicznej oraz uzyskujemy efekt widocznego odmłodzenia.

mezoterapii igłowej wykorzystuje się działające doraźnie aktywne substancje odżywcze czyli  preparaty rewitalizujące i regenerujące, tak zwane koktajle, które znajdują się w  ampułkostrzykawkach. Kosmetolog przeprowadzając zabieg mezoterapii igłowej dostosowuje mieszankę składników odżywczych do charakteru zabiegu oraz indywidualnych potrzeb skóry.

Ampułki i koktajle do mezoterapii to produkty o wysokim stężeniu składników aktywnych. Do rewitalizacji skóry stosuje się przede wszystkim ampułki liftingujące, zwiększające produkcję kolagenu i elastyny. Dzięki temu zabieg mezoterapii przywraca skórze elastyczność i stymuluje wzrost fibroblastów. Stosuje się je głównie na twarz, szyję i dekolt. W składzie znajduje się m.in. kwas hialuronowy, kwas liponowy, aminokwasy, ryboflawina, arginina, a nawet leucyna czy walina.

Podczas zabiegu mezoterapii igłowej wkłucia robi się co 0,5 – 1,5 cm dostarczając substancje aktywne, a sama aplikacja odbywa się praktycznie bezboleśnie ponieważ przed właściwym etapem zabiegu Kosmetolog znieczula okolice zabiegową preparatem znieczulającym. Pierwsze efekty zauważalne są już po kilku dniach od wykonania zabiegu.

Zabieg wykonany przez doświadczonego Kosmetologa jest w 100% bezpieczny. Wskutek ingerencji w tkanki mogą pojawić się zaczerwienienie czy obrzęk, które ustępują w ciągu kilku dni. Polecamy także stosowanie kremów z wysokim filtrem (SPF 50).

Przez tydzień nie należy wykonywać żadnych zabiegów okolicy poddanej mezoterapii: peelingów, złuszczania, depilacji. Skóra jest bardziej wrażliwa, a dodatkowe mechaniczne uszkadzanie jej może wywołać powstawanie siniaków.

Rekomendujemy wykonanie serii od 3 do 6 zabiegów powtarzanych co ok. 2-3 tygodnie.
Co 3-6 miesięcy można wykonać dodatkowy zabieg dla podtrzymania efektów.

Efekty zabiegu mezoterapii igłowej utrzymują się nawet przez pół roku – zabieg można też powtórzyć dla podtrzymania efektów serii. Warto pamiętać o tym, że po zabiegu skóra nigdy nie wraca do stanu przed zabiegiem – pozostaje bardziej jędrna i elastyczna.

 

2. Przebieg zabiegu mezoterapii igłowej

  1. Przeprowadzenie dokładnego wywiadu w celu wykluczenia przeciwwskazań oraz omówienie zaleceń pozabiegowych.
  2. Demakijaż i dezynfekcja skóry.
  3. Aplikacja kremu znieczulającego i zabezpieczenie folią okluzyjną.
  4. Po upływie odpowiedniego czasu znieczulenia krem usuwany jest jednorazowymi gazikami.
  5. Ponowna dezynfekcja skóry.
  6. Zabieg wykonuje się manualnie za pomocą jednorazowych strzykawek i cienkich igieł. Śródskórnie podawane są niewielkie dawki substancji odżywczych w małych odstępach.
  7. Po zakończeniu zabiegu dezynfekcja skóry i aplikacja specjalistycznego kremu.

 

3. Efekty mezoterapii igłowej

• spłycenie zmarszczek i wyrównanie struktury skóry

• głębokie nawilżenie skóry

• widocznie napięta i ujędrniona skóra

• pobudza skórę do produkcji kolagenu i elastyny

• poprawiona gęstość skóry

• silna rewitalizacja skóry

• uzupełnienie niedoborów i minerałów

 

4. Przeciwwskazania do mezoterapii igłowej

• ciąża i okres karmienia piersią

• alergia na substancje zawarte w koktajlach

• cukrzyca

• nieunormowana skłonności do zwłóknień i blizn

• przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych

• choroby nowotworowe w trakcie terapii

• miejscowe infekcje wirusowe, bakteryjne i grzybicze skóry

 

5. Opinie

 

Pani Klara: “Mam już 50 lat i niestety zmarszczki w okolicy oczu spędzały mi sen z powiek. Po wstępnej konsultacji doradzono mi zabieg mezoterapii igłowej i to był strzał w dziesiątkę. Po dwóch zabiegach widzę, że moja skóra jest widocznie napięta, zmarszczki płytsze, o wiele mniej widoczne. Bardzo polecam ten zabieg.”

 

Pani Barbara: “Jestem zachwycona tym zabiegiem. Pani Kosmetolog dobrała preparat na mój problem sińców pod oczami i już po pierwszym zabiegu widziałam dużą różnicę. Efekt widzi również mój mąż co jeszcze bardziej mnie cieszy. Jestem już umówiona na drugi zabieg i nie mogę się doczekać pogłębienia rezultatów. Ogólnie skóra na twarzy jest bardziej napięta i zmarszczki się spłyciły. Super!”

 

Chcesz umówić się na bezpłatną konsultację, na której zdecydujemy czy zabieg mezoterapii igłowej jest dla Ciebie?

 

Zadzwoń do nas tel. 513-330-164 lub napisz wiadomość.

 

Cena zabiegów dostępna jest tutaj ► www.studiokobietlubicz.pl/cennik/

 

Bądź z nami na bieżąco ► https://www.facebook.com/StudioKobietLubicz

Jeśli jestes zainteresowana ofertą,
znajdziesz nas w Lubiczu Górnym
przy ul. Polnej 7. Zapraszamy!

STUDIO KOBIET
ul. Polna 7
Lubicz Górny
tel. 513 330 164

Pon. – Pt.: 8:00 – 21:00
Sob.: 8:00 – 14:00