bg

LASEROWE USUWANIE NACZYNEK

LASEROWE USUWANIE NACZYNEK

1. Opis zabiegu

Laserowe zamykanie naczynek jest zabiegiem bardzo skutecznym i bezpiecznym, przynosi szybkie i trwałe efekty. Zamykanie naczynek laserem jest skuteczne i trwałe. Miejscowe zaczerwienienia skóry oraz widoczne zmiany naczyniowe to problem nie tylko kosmetyczny, ale świadczący również o zaburzeniach krążenia. Osoby ze skłonnością do pękających naczynek muszą uważać na gwałtowne zmiany temperatur, opalanie się czy picie alkoholu. Jest to dość uciążliwe i wpływa negatywnie na komfort życia. Zabieg laseroterapii pozwala na skuteczne zamykanie naczynek.

Laserowa terapia pajączków jest metodą znaną i udoskonalaną od ponad 20 lat. Laser wytwarza wiązkę światła, która przenika w głąb skóry. Światło lasera jest wchłaniane przez czerwony barwnik krwi – hemoglobinę.
W procesie termolizy dochodzi do wytwarzania ciepła, dzięki czemu woda z naczynek jest odparowywana, takie naczynia krwionośne obumierają, następnie są całkowicie wchłaniane przez organizm.
Zmiany zlokalizowane płytko pod powierzchnią skóry o średnicy naczynia do 3 mm mogą być z powodzeniem leczone przy użyciu lasera, którego skuteczność sięga 96%

Laser diodowy Vasculo to nowej generacji urządzenie wyposażone w wiązkę̨ laserową 980nm. Efekty zamykania naczynek są widoczne zaraz po zabiegu.

Laser przeznaczony jest do likwidacji popękanych i poszerzonych naczyń́ krwionośnych. W bardzo skuteczny sposób redukuje zmiany, zarówno na twarzy, jak i ciele. Urządzenie wykorzystuje najnowszą generację energii za pomocą światłowodu. Dzięki temu parametry urządzenia zostają̨ zachowane na najwyższym poziomie, bez utraty mocy wyjściowej.

Zabiegi usuwania naczynek laserem Vasculo są̨ nieinwazyjne i bezpieczne. Zabieg nie wymaga zastosowania znieczulenia. Podczas zabiegu pacjent czuje delikatne mrowienie/pieczenie.

Najczęściej, aby pozbyć się zmian naczyniowych należy wykonać 1 – 4 zabiegów w odstępach 4-6 tygodniowych. Ilość zabiegów rekomendowana do usunięcia naczyń to kwestia indywidualna uzależniona m.in. od ich lokalizacji średnicy oraz głębokości, na której występują. Okres wchłaniania tkanki z naczyń jest różny, czas całkowitej regeneracji może wynosić́ od kilku dni do 2-3 tygodni.

Zalecamy, aby po 3 – 4 tygodniach od wykonania pierwszego zabiegu pacjent umówił się na bezpłatną konsultację.

 

2. Przebieg zabiegu

Usuwanie naczynek za pomocą̨ lasera diodowego polega na intensywnym naświetleniu naczynka krwionośnego promieniem lasera, co powoduje jego obkurczenie i pełne lub częściowe zamknięcie. Wiązka lasera dociera do tkanki docelowej, skupiając się na obszarze 0,2 do 0,5 mm. średnicy, dzięki temu jest niezwykle precyzyjna i skuteczna. Laser nie uszkadza powierzchni skóry, swoją energię koncentruje na leczonej tkance. Skutkiem działania Vasculo 980nm jest naprawa naczyń krwionośnych oraz brak uszkodzenia tkanki otaczającej obszar zabiegowy.

Laserowe zamykanie naczynek nie wymaga specjalnego przygotowania. Procedura zabiegowa zaczyna się od dokładnego oczyszczenia obszaru zabiegowego, następnie zabezpiecza się oczy Pacjenta okularami ochronnymi oraz dobiera się odpowiednie parametry.

Następnie rozpoczyna się zabieg. Głowica lasera emituje plamkę naprowadzającą operatora na zmiany naczyniowe dzięki temu zabieg jest wykonany z dużą precyzją. Wiązka lasera emitowana jest tylko w miejsca w których występują naczynia, bez uszkodzenia otaczającej skóry.

Po zakończeniu zabiegu, Pacjent otrzymuje zalecenia dotyczące postępowania pozabiegowego.

 

3. Wskazania do zabiegu

Wskazania do zastosowania lasera

Terapia zmian naczyniowych

Pajączki na twarzy

Usuwanie popękanych naczyń krwionośnych: wszystkie rodzaje teleangiektazji, naczyniaków krwionośnych itp.

 

4. Zalecenia po zabiegu

Po zabiegu na skórze pozostaje zazwyczaj rumień, który ustępuje po kilku godzinach. Po zamknięciu naczyń o większej średnicy (np. na nogach) na skórze tworzy się strupek, który po zagojeniu odpada.

Po zabiegu może pojawić się również niewielki obrzęk, który ustępuje po kilku godzinach.

Po zabiegu należy starannie zadbać o skórę. Przez około miesiąc trzeba unikać alkoholu oraz wysokich temperatur, ponieważ prowadzić mogą one do rozszerzania się naczyń krwionośnych. Jeżeli planujemy wychodzić na słońce, wówczas obszar poddany zabiegowi należy posmarować kremem z wysokim filtrem.

 

4. Przeciwwskazania

-ciąża, karmienie piersią
-choroby nowotworowe
-opalenizna (słońce, solarium, samoopalacz)
-stosowanie kremu z retinolem, wit. C, A, E lub z kwasami owocowymi
-zażywanie wit. A, E lub betakarotenu
-przyjmowanie leków rozrzedzających krew (Aspiryna, Ferwex, Gripex, heparyna)
-przyjmowanie antybiotyków
-przyjmowanie antybiotyków dermatologicznych (Tetracyklina, Roaccutane)
-przyjmowanie ziół światłouczulających (dziurawiec, nagietek, bratek, skrzyp)
-obecność zmian barwnikowych, przerośniętych pieprzyków
-bielactwo, łuszczyca, skłońńość do bliznowacenia
-epilepsja
-nieleczone bądź nieunormowane nadciśnienie
-opryszczka w stanie aktywnym (14 dni od pojawienia się wykwitu)
-zakażenia bakteryjne, wirusowe, grzybicze
-ekstrakcja zęba w ciągu ostatnich 4 tygodni
-uczulenie na słońce – należy wykonać próbę laserową
-zabiegi złuszczające 7 dni przed zabiegiem
-Botox, kwas hialuronowy, złote nici
-alkohol 2 dni przed zabiegiem
-metalowe implanty w miejscu poddawanym zabiegowi
-rozrusznik serca, sztuczne serce, bajpasy, aparat słuchowy, implanty w uszach

5. Efekty

Efekty laserowego usuwania naczynek zauważymy już po pierwszym zabiegu, po 0k. 2 tyg. Zmiany niemal od razu staną się mniej widoczne. Po wykonaniu zalecanej przez specjalistę serii będziemy mogli natomiast przez długi czas cieszyć się skórą, która nie jest chorobowo zmieniona i nic więcej nie będzie jej już szpecić.

 

 

Chcesz umówić się na bezpłatną konsultację, na której dobierzemy dla Ciebie odpowiednie zabiegi?

Zadzwoń do nas tel. 513-330-164 lub napisz wiadomość.

 

 

Cena zabiegów dostępna jest tutaj ► www.studiokobietlubicz.pl/cennik/

 

Bądź z nami na bieżąco ► https://www.facebook.com/StudioKobietLubicz

 

Jeśli jestes zainteresowana ofertą,
znajdziesz nas w Lubiczu Górnym
przy ul. Polnej 7. Zapraszamy!

STUDIO KOBIET
ul. Polna 7
Lubicz Górny
tel. 513 330 164

Pon. – Pt.: 8:00 – 21:00
Sob.: 8:00 – 14:00